Do czego służy zasilacz awaryjny UPS w monitoringu?

Niezakłócona i stabilna praca wszystkich elementów systemu zabezpieczeń jest kluczowa dla skuteczności całej instalacji ochrony. Sytuacja, w której jedno lub więcej urządzeń mogłoby być podatne na skutki czynników zewnętrznych takich jak przerwy w dostawie energii, należałoby zabezpieczyć ich pracę poprzez zastosowanie urządzeń do awaryjnego zasilania.

W profesjonalnych systemach alarmowych czy CCTV wymagane jest zastosowanie wydajnych modułów zasilania do zagwarantowania stabilnej pracy wszystkim wykorzystywanym urządzeniom. Możliwość nieprzerwanego funkcjonowania przez 24 godziny na dobę jest czynnikiem, który w znacznym stopniu decyduje o klasie zabezpieczeń ochranianego obiektu.

Osiągnięcie dużego poziomu bezpieczeństwa możliwe jest poprzez stosowanie specjalistycznych urządzeń do awaryjnego zasilania sprzętu elektrycznego takich jak niezawodne zasilacze awaryjne EAST UPS.

Dla układów telewizji przemysłowej o wysokim priorytecie wprowadzono specjalne zasilacze awaryjne UPS. UPS to inteligentne urządzenie, które w razie awarii zasilania zapewniają nieustanne zasilanie podłączonych urządzeń. Szczególna jakość produkcji układów i obudów dla UPS’ów pozwala na nieprzerwane regulowanie parametrów przesyłanego prądu i umożliwia dostarczenie odpowiednio dostosowanego napięcia.

Za sprawą takich urządzeń jak zasilacz awaryjny EAST UPS1000LCD realne staje się stworzenie rozległej sieci monitoringu opartej na kamerach przemysłowych, która w profesjonalny sposób zostanie zabezpieczona na okoliczność przerw w dostawach energii elektrycznej.

Zasilacz awaryjny EAST UPS1000LCD

Funkcjonalność zasilacza sprawia, że możliwe jest stałe kontrolowanie parametrów zasilania i umiejętne filtrowanie go na potrzeby konkretnych urządzeń. Dzięki wielu portom komunikacyjnym wbudowanym w zasilacz realne jest także objęcie ochroną urządzeń wykorzystujących w pracy linię telefoniczną.

Zabezpieczenie telefonów i urządzeń faksujących zabezpieczy ich pracę przed gwałtownymi i nieoczekiwanymi zmianami napięcia. Kontrola nad funkcjonowaniem UPS’a gwarantowana jest przez ciekłokrystaliczny wyświetlacz na bieżąco przedstawiający najważniejsze parametry pracy.

Ponadto, podłączając zasilacz do komputera przez port USB możemy zyskać zupełnie nowe możliwości synchronizacji i zarządzania zasilaczem UPS przy pomocy dedykowanych aplikacji.

Użyteczność zasilacza do awaryjnego zasilania UPS1000 LCD polega na tym, że urządzenie to automatycznie przełącza się w awaryjny tryb pracy w momencie wykrycia nagłych zmian w poziomie przesyłanego zasilania. Na tę okoliczność zasilacz natychmiast rozpoczyna transfer prądu z własnych zasobów energii zgromadzonych we własnych akumulatorach.

Tak funkcjonująca instalacja podtrzyma pracę systemu zabezpieczeń na okres czasu, w którym główne źródło zasilania będzie przywracane do prawidłowej pracy. Dzięki właściwościom dobrych zasilaczy awaryjnych UPS uzyskamy pewność, że nasz system zabezpieczeń zachowa skuteczność w każdej sytuacji.

Niedrogi zasilacz awaryjny UPS AT-UPS1000LCD

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit